Odborníci sestavili žebříček těch NEJHLOUPĚJŠÍCH psích plemen. Na kterém místě se umístil váš čtyřnohý miláček?
Novinkov.cz

Dnes má svátek Šárka, zítra Jaroslava

Svátek má Šárka, zítra Jaroslava


Odborníci sestavili žebříček těch NEJHLOUPĚJŠÍCH psích plemen. Na kterém místě se umístil váš čtyřnohý miláček?

Publikováno 31. 5. 2022
Autor:

Některá psí plemena nejsou tou nejostřejší tužkou v penále. Ale rozhodně není žádná ostuda nějaké takové plemeno vlastnit.

Možná se vám nebude líbit, že někdo označí nějaké zvíře za hloupé. Tak v tom případě bude lepší říct, že tato plemena psů patří k těm méně bystrým. Na druhou stranu, i u lidí je to stejné. Někdo má zkrátka IQ mnohem vyšší, než jeho vrstevníci. A přesně tak je to i u psů. Každý pes je samozřejmě jiný, ale u těchto plemen je vysoká pravděpodobnost, že opravdu nebudou nejchytřejší.

Existují 3 typy inteligence

  • Instinktivní – tento typ vlastně znamená, že pes může vykonávat úkoly, které zkrátka má v krvi. K tomu patří například lov nebo pasení.
  • Adaptivní – psi se učí samostatně řešit problémy, do kterých se v minulosti dostali. Nebo třeba, když dáte venkovního psa do bytu, bude chvilku trvat, než si zvykne, ale postupem času bude spokojený i v bytě.
  • Pracovní a poslušná – tento typ inteligence vlastně znamená, že pes je schopen se něco naučit, když ho cvičí lidé. Například se naučil to, že musí nechat kočku být, jinak že je poškrábe.

 

(Otevřete si pokračování článku níže)

⇊ Článek si OTEVŘETE níže ⇊